Transport lotniczy z Chin,
wysyłka towaru samolotem z Chin

Transport lotniczy z Chin

Towar z Chin w ciągu kilku dni

Transport lotniczy polega na wysyłce towaru z dowolnego lotniska w Chinach do Polski lub innego portu lotniczego na świecie. Ze względu na dużą różnicę w cenie frachtu morskiego i transportu lotniczego nie zawsze jest to opłacalne rozwiązanie. Najczęściej dotyczy drobnych i wartościowych towarów (np. elektroniki, biżuterii) lub też pilnych przesyłek.

Standardowo minimum do wysyłki lotniczej to 45kg, a lepsze stawki można uzyskąć powyżej 100kg i 300kg. Liczy się też objętość towaru i jego specyfikacja. Trudniej jest wysłać towary niebezpieczne np. baterie, ciecze, ponieważ nie wszystkie linie lotnicze decydują się na taki transport lub wymagają specjalnych dokumentów. Wszystkie te szczegóły ustalamy przed podjęciem zlecenia.

W naszej ofercie również sprawne odprawy celne w Warszawie i we Frankfurcie dla przesyłek lotnicznych z Chin. Zawsze organizujemy kompletną dokumentację przed dostawą towaru na docelowe lotnisko. Tym samym unikamy kosztów składowania, które są znaczące szcególnie dla większych i cięższych ładunków i mogą zdecydowanie popsuć opłacalność importu.

Łączenie towaru w Chinach

Tak samo jak w przypadku kontenerów i drobnicy możemy połączyć towar od kilku dostawców w magazynie lotniskowym i wysłać go jako jedną, całościową przesyłkę. Korzystamy z różnych linii lotniczych, zależnie od bliskości portu lotniczego i terminów gotowości towaru. Mamy dostęp zarówno do ofert standardowych linii jak również kurierów 'cargo'. Całkowity czas dostawy (uwzględniając odbiór od dostawcy, oclenie, załadunek, przelot, przeładunek na kolejny lot, oclenie) wynosi zwykle 6-10 dni.

Kurier z Chin

Mniejsze przesyłki, poniżej 45kg wysyłamy za pomocą kuriera, ekspresowe przesyłki międzynarodowe. Dotyczy to najczęściej próbek lub bardzo drobnych towarów z Chin. Czas wysyłki kurierem z Kraju Środka do Polski wynosi zwykle 4-5 dni. Najczęściej korzystamy z ofert DHLu, UPSu, Fedexu i TNT.

 
 

zapytaj o wycenę