Transport drobnicowy z Chin,
mniejsze ładunki z Chin

Ładunki drobnicowe z Chin

Drobnica czyli LCL

Transport drobnicowy z Chin dotyczy towarów, które nie zajmują pełnego kontenera 20" (poniżej 28m3). Opłacalność transportu drobnicowego zależy przede wszystkim od kubatury i kosztów rozładunku w porcie docelowym. Przy ładunkach powyżej 15 m3 często bardziej opłacalny i szybszy jest transport w pełnym kontenerze.

Fracht morski jest stosnukowo tani, zwykle w przedziale 30-50 USD za 1m3 zależnie od wymiaru całkowitego ładunku, armatora i portu docelowego. Należy jednak pamiętać o kosztach rozładunku i wszystkich formalnościach w porcie docelowym, zwykle jest to znaczący koszt, czasami przewyższający koszty frachtu. W naszej ofercie zawsze uwzględniamy całkowity koszt, tak aby uniknąć przykrych niespodzianek.

Zajmujemy się też połączeniem towarów drobnicowych od kilku dostawców, nawet 5-6 firm chińskich. W ramach naszych usług ustalamy wszystkie szczegóły z dostawcami, zlecamy transport morski, a w razie potrzeby odbieramy towar z magazynu dostawcy.

Zawsze staramy się wybrać armatora, który oferuje najbliższy rejs, możliwe jest też wyszukanie armatora z najlepszą ofertą cenową. Zajmujemy się wszystkimi formalnościami (dokumenty od dostawców, dokumenty transportowe, odprawa celna, magazynowanie towaru) i już w ciągu kilku dni towar będzie załadowany na statek i gotowy do rejsu.

Oclenie towaru z Chin

Gdy towar dopływa do portu docelowego zajmujemy się przygotowaniem wszystkich dokumentów do oclenia towaru, a następnie zleceniem transportu do siedziby firmy klienta. Na tym etapie również minimalizujemy formalności i samodzielnie przygotowujemy wszystkie zlecenia i oświadczenia, nasi klienci tylko je podpisują. W przypadku drobnicy, która dopływa z Chin oclenie i dostawa do Polski zajmują zwykle 3-5 dni. Współpracujemy z dobrymi agencjami celnymi i szybko rozwiązujemy problemy związane z ocleniem towaru. Mamy duże doświadczenie i zajmujemy się towarami różnego typu.

 
 

zapytaj o wycenę