Kontenery koleją z Chin,
konsolidacje kolejowe z Chin

Transport kontenerowy z Chin

Kontenery z Chin - transport kolejowy

Transport kolejowy odgrywa coraz większą rolę w imporcie z Chin. Teoretycznie możliwy jest transport z każdego większego miasta w Chinach, jednak główne terminale kolejowe znajdują się w Chengdu, Chongqing, Zhengzhou, Suzhou, Wuhan i Yiwu. O ile transport kolejowy z północnych i centralnych części Chin jest łatwiejszy i gwarantuje rozsądne stawki to niestety transport z południowo-wschodniej części (z miast Guangzhou, Shenzhen) jest niestety droższy (nie ma tam bezpośrednich połączeń z Europą).

Od kilku lat w naszej ofercie transport kontenerów 40" i 40"HQ drogą kolejową do Małaszewicz, Warszawy i Łodzi. W przypadku wielu branż najważniejszy jest czas transportu, w praktyce cały transport kolejowy z Chin trwa około 16-20 dni. Regularne składy wyjeżdżają zwykle od 1 do 3 razy w tygodniu. Niestety szybszy czas transportu wiąże się z większymi kosztami, nadal jest to dwu- lub nawet trzykrotnie droższe rozwiązanie niż transport morski.

drobnica w transporcie kolejowym z Chin

Wychodząc naprzeciw potrzebom polskich importerów organizujemy także transporty drobnicowe polegające na konsolidacji wielu, różnych przesyłek w jednym kontenerze. Oczywiście w praktyce czas transportu jest dłuższy niż transport kontenera zadeklarowanego dla jednego klienta. Potrzeba dodatkowo około 5-6 dni na rozformowanie kontenera, rozdzielenie towarów i odprawę celną.

Na pewno transport kolejowy jest nową, bardzo rozwojową formą transportu z Chin, chociaż w przypadku niektórych produktów jest mniej opłacalny. Zależnie też od lokalizacji fabryk w Chinach i ostatecznego miejsca dostawy w niektórych przypadkach bardziej optymalny jest transport morski.

 
 

zapytaj o wycenę